Ahmediye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Ahmediye Tesisat – 0532 384 77 07

Ahmediye Tesisat – 0532 384 77 07Ahmediye Tesisat – 0532 384 77 07Ahmediye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ahmediye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ahmediye su kaçak tespiti, Ahmediye tıkanıklık açma, Ahmediye musluk tamiri ve Ahmediye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ahmediye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ahmediye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ahmediye sifon ya da Ahmediye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ahmediye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ahmediye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ahmediye Su Kaçak Tespiti
 • Ahmediye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ahmediye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ahmediye Taharet Musluğu Tamiri
 • Ahmediye Klozet Sifonu Tamiri
 • Ahmediye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ahmediye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ahmediye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ahmediye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ahmediye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ahmediye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ahmediye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ahmediye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ahmediye Su Deposu Montajı
 • Ahmediye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ahmediye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAhmediyek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ahmediye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ahmediye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ahmediye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ahmediye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ahmediye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ahmediye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ahmediye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ahmediye Tesisat

Ahmediye Tesisat