Akevler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Akevler Tesisat – 0532 384 77 07

Akevler Tesisat – 0532 384 77 07Akevler Tesisat – 0532 384 77 07Akevler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Akevler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Akevler su kaçak tespiti, Akevler tıkanıklık açma, Akevler musluk tamiri ve Akevler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Akevler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Akevler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Akevler sifon ya da Akevler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Akevler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Akevler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Akevler Su Kaçak Tespiti
 • Akevler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Akevler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Akevler Taharet Musluğu Tamiri
 • Akevler Klozet Sifonu Tamiri
 • Akevler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Akevler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Akevler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Akevler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Akevler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Akevler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Akevler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Akevler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Akevler Su Deposu Montajı
 • Akevler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Akevler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAkevlerk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Akevler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Akevler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Akevler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Akevler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Akevler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Akevler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Akevler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Akevler Tesisat

Akevler Tesisat