Aksaray Tesisat – 0532 38477 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Aksaray Tesisat – 0532 38477 07

Aksaray Tesisat – 0532 38477 07Aksaray Tesisat – 0532 38477 07Aksaray Tesisat – 0532 38477 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Aksaray su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Aksaray su kaçak tespiti, Aksaray tıkanıklık açma, Aksaray musluk tamiri ve Aksaray klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Aksaray Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Aksaray tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Aksaray sifon ya da Aksaray gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Aksaray sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Aksaray bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Aksaray Su Kaçak Tespiti
 • Aksaray Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Aksaray Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Aksaray Taharet Musluğu Tamiri
 • Aksaray Klozet Sifonu Tamiri
 • Aksaray Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Aksaray Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Aksaray Gömme Rezervuar Tamiri
 • Aksaray Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Aksaray Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Aksaray Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Aksaray Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Aksaray Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Aksaray Su Deposu Montajı
 • Aksaray Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Aksaray Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Aksaray Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Aksaray tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Aksaray Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Aksaray Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Aksaray rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Aksaray Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Aksaray Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Aksaray Tesisat

Aksaray Tesisat