Akşemsettin Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Akşemsettin Tesisat – 0532 384 77 07

Akşemsettin Tesisat – 0532 384 77 07Akşemsettin Tesisat – 0532 384 77 07Akşemsettin Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Akşemsettin su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Akşemsettin su kaçak tespiti, Akşemsettin tıkanıklık açma, Akşemsettin musluk tamiri ve Akşemsettin klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Akşemsettin Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Akşemsettin tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Akşemsettin sifon ya da Akşemsettin gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Akşemsettin sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Akşemsettin bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Akşemsettin Su Kaçak Tespiti
 • Akşemsettin Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Akşemsettin Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Akşemsettin Taharet Musluğu Tamiri
 • Akşemsettin Klozet Sifonu Tamiri
 • Akşemsettin Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Akşemsettin Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Akşemsettin Gömme Rezervuar Tamiri
 • Akşemsettin Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Akşemsettin Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Akşemsettin Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Akşemsettin Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Akşemsettin Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Akşemsettin Su Deposu Montajı
 • Akşemsettin Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Akşemsettin Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAkşemsettink malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Akşemsettin Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Akşemsettin tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Akşemsettin Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Akşemsettin Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Akşemsettin rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Akşemsettin Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Akşemsettin Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Akşemsettin Tesisat

Akşemsettin Tesisat