Altayçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Maltepe Su Tesisatçısı  >>  Altayçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Altayçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Altayçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Altayçeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Altayçeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Altayçeşme su kaçak tespiti, Altayçeşme tıkanıklık açma, Altayçeşme musluk tamiri ve Altayçeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Altayçeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Altayçeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Altayçeşme sifon ya da Altayçeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Altayçeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Altayçeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Altayçeşme Su Kaçak Tespiti
 • Altayçeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Altayçeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Altayçeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Altayçeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Altayçeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Altayçeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Altayçeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Altayçeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Altayçeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Altayçeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Altayçeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Altayçeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Altayçeşme Su Deposu Montajı
 • Altayçeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Altayçeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAltayçeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Altayçeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Altayçeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Altayçeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Altayçeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Altayçeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Altayçeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Altayçeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Altayçeşme Tesisat

Altayçeşme Tesisat