Altunizade Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Altunizade Tesisat – 0532 384 77 07

Altunizade Tesisat – 0532 384 77 07Altunizade Tesisat – 0532 384 77 07Altunizade Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Altunizade su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Altunizade su kaçak tespiti, Altunizade tıkanıklık açma, Altunizade musluk tamiri ve Altunizade klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Altunizade Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Altunizade tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Altunizade sifon ya da Altunizade gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Altunizade sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Altunizade bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Altunizade Su Kaçak Tespiti
 • Altunizade Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Altunizade Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Altunizade Taharet Musluğu Tamiri
 • Altunizade Klozet Sifonu Tamiri
 • Altunizade Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Altunizade Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Altunizade Gömme Rezervuar Tamiri
 • Altunizade Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Altunizade Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Altunizade Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Altunizade Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Altunizade Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Altunizade Su Deposu Montajı
 • Altunizade Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Altunizade Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Altunizade Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Altunizade tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Altunizade Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Altunizade Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Altunizade rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Altunizade Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Altunizade Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Altunizade Tesisat

Altunizade Tesisat