Ardıçlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Ardıçlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ardıçlı Tesisat – 0532 384 77 07Ardıçlı Tesisat – 0532 384 77 07Ardıçlı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ardıçlı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ardıçlı su kaçak tespiti, Ardıçlı tıkanıklık açma, Ardıçlı musluk tamiri ve Ardıçlı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ardıçlı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ardıçlı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ardıçlı sifon ya da Ardıçlı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ardıçlı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ardıçlı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ardıçlı Su Kaçak Tespiti
 • Ardıçlı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ardıçlı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ardıçlı Taharet Musluğu Tamiri
 • Ardıçlı Klozet Sifonu Tamiri
 • Ardıçlı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ardıçlı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ardıçlı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ardıçlı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ardıçlı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ardıçlı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ardıçlı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ardıçlı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ardıçlı Su Deposu Montajı
 • Ardıçlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ardıçlı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seArdıçlık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ardıçlı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ardıçlı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ardıçlı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ardıçlı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ardıçlı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ardıçlı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ardıçlı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ardıçlı Tesisat

Ardıçlı Tesisat