Aydınevler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Maltepe Su Tesisatçısı  >>  Aydınevler Tesisat – 0532 384 77 07

Aydınevler Tesisat – 0532 384 77 07Aydınevler Tesisat – 0532 384 77 07Aydınevler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Aydınevler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Aydınevler su kaçak tespiti, Aydınevler tıkanıklık açma, Aydınevler musluk tamiri ve Aydınevler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Aydınevler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Aydınevler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Aydınevler sifon ya da Aydınevler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Aydınevler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Aydınevler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Aydınevler Su Kaçak Tespiti
 • Aydınevler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Aydınevler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Aydınevler Taharet Musluğu Tamiri
 • Aydınevler Klozet Sifonu Tamiri
 • Aydınevler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Aydınevler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Aydınevler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Aydınevler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Aydınevler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Aydınevler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Aydınevler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Aydınevler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Aydınevler Su Deposu Montajı
 • Aydınevler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Aydınevler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAydınevlerk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Aydınevler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Aydınevler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Aydınevler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Aydınevler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Aydınevler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Aydınevler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Aydınevler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Aydınevler Tesisat

Aydınevler Tesisat