Aydıntepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Tuzla Su Tesisatçısı  >>  Aydıntepe Tesisat – 0532 384 77 07

Aydıntepe Tesisat – 0532 384 77 07Aydıntepe Tesisat – 0532 384 77 07Aydıntepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Aydıntepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Aydıntepe su kaçak tespiti, Aydıntepe tıkanıklık açma, Aydıntepe musluk tamiri ve Aydıntepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Aydıntepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Aydıntepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Aydıntepe sifon ya da Aydıntepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Aydıntepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmAydıntepetedir.

Aydıntepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Aydıntepe Su Kaçak Tespiti
 • Aydıntepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Aydıntepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Aydıntepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Aydıntepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Aydıntepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Aydıntepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Aydıntepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Aydıntepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Aydıntepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Aydıntepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Aydıntepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Aydıntepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Aydıntepe Su Deposu Montajı
 • Aydıntepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Aydıntepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Aydıntepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Aydıntepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Aydıntepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Aydıntepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Aydıntepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Aydıntepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Aydıntepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Aydıntepe Tesisat

Aydıntepe Tesisat