Bahçeşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Bahçeşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Bahçeşehir Tesisat – 0532 384 77 07Bahçeşehir Tesisat – 0532 384 77 07Bahçeşehir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Bahçeşehir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Bahçeşehir su kaçak tespiti, Bahçeşehir tıkanıklık açma, Bahçeşehir musluk tamiri ve Bahçeşehir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Bahçeşehir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Bahçeşehir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Bahçeşehir sifon ya da Bahçeşehir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Bahçeşehir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Bahçeşehir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Bahçeşehir Su Kaçak Tespiti
 • Bahçeşehir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Bahçeşehir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Bahçeşehir Taharet Musluğu Tamiri
 • Bahçeşehir Klozet Sifonu Tamiri
 • Bahçeşehir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Bahçeşehir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Bahçeşehir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Bahçeşehir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Bahçeşehir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Bahçeşehir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Bahçeşehir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Bahçeşehir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Bahçeşehir Su Deposu Montajı
 • Bahçeşehir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Bahçeşehir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Bahçeşehir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Bahçeşehir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Bahçeşehir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Bahçeşehir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Bahçeşehir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Bahçeşehir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Bahçeşehir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Bahçeşehir Tesisat

Bahçeşehir Tesisat