Başakşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Başakşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Başakşehir Tesisat – 0532 384 77 07Başakşehir Tesisat – 0532 384 77 07Başakşehir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Başakşehir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Başakşehir su kaçak tespiti, Başakşehir tıkanıklık açma, Başakşehir musluk tamiri ve Başakşehir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Başakşehir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Başakşehir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Başakşehir sifon ya da Başakşehir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Başakşehir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Başakşehir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Başakşehir Su Kaçak Tespiti
 • Başakşehir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Başakşehir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Başakşehir Taharet Musluğu Tamiri
 • Başakşehir Klozet Sifonu Tamiri
 • Başakşehir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Başakşehir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Başakşehir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Başakşehir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Başakşehir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Başakşehir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Başakşehir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Başakşehir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Başakşehir Su Deposu Montajı
 • Başakşehir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Başakşehir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBaşakşehirk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Başakşehir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Başakşehir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Başakşehir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Başakşehir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Başakşehir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Başakşehir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Başakşehir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Başakşehir Tesisat

Başakşehir Tesisat