Basınköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bakırköy Su Tesisatçısı  >>  Basınköy Tesisat – 0532 384 77 07

Basınköy Tesisat – 0532 384 77 07Basınköy Tesisat – 0532 384 77 07Basınköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Basınköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Basınköy su kaçak tespiti, Basınköy tıkanıklık açma, Basınköy musluk tamiri ve Basınköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Basınköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Basınköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Basınköy sifon ya da Basınköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Basınköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmBasınköytedir.

Basınköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Basınköy Su Kaçak Tespiti
 • Basınköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Basınköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Basınköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Basınköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Basınköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Basınköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Basınköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Basınköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Basınköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Basınköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Basınköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Basınköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Basınköy Su Deposu Montajı
 • Basınköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Basınköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Basınköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Basınköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Basınköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Basınköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Basınköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Basınköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Basınköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Basınköy Tesisat

Basınköy Tesisat