Birlik Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenler Su Tesisatçısı  >>  Birlik Tesisat – 0532 384 77 07

Birlik Tesisat – 0532 384 77 07Birlik Tesisat – 0532 384 77 07Birlik Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Birlik su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Birlik su kaçak tespiti, Birlik tıkanıklık açma, Birlik musluk tamiri ve Birlik klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Birlik Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Birlik tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Birlik sifon ya da Birlik gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Birlik sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Birlik bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Birlik Su Kaçak Tespiti
 • Birlik Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Birlik Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Birlik Taharet Musluğu Tamiri
 • Birlik Klozet Sifonu Tamiri
 • Birlik Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Birlik Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Birlik Gömme Rezervuar Tamiri
 • Birlik Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Birlik Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Birlik Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Birlik Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Birlik Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Birlik Su Deposu Montajı
 • Birlik Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Birlik Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBirlikk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Birlik Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Birlik tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Birlik Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Birlik Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Birlik rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Birlik Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Birlik Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Birlik Tesisat

Birlik Tesisat