Büyük Çavuşlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Silivri Su Tesisatçısı  >>  Büyük Çavuşlu Tesisat – 0532 384 77 07

Büyük Çavuşlu Tesisat – 0532 384 77 07Büyük Çavuşlu Tesisat – 0532 384 77 07Büyük Çavuşlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Büyük Çavuşlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Büyük Çavuşlu su kaçak tespiti, Büyük Çavuşlu tıkanıklık açma, Büyük Çavuşlu musluk tamiri ve Büyük Çavuşlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Büyük Çavuşlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Büyük Çavuşlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Büyük Çavuşlu sifon ya da Büyük Çavuşlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Büyük Çavuşlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmBüyük Çavuşlutedir.

Büyük Çavuşlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Büyük Çavuşlu Su Kaçak Tespiti
 • Büyük Çavuşlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Büyük Çavuşlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Büyük Çavuşlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Büyük Çavuşlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Büyük Çavuşlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Büyük Çavuşlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Büyük Çavuşlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Büyük Çavuşlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Büyük Çavuşlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Büyük Çavuşlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Büyük Çavuşlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Büyük Çavuşlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Büyük Çavuşlu Su Deposu Montajı
 • Büyük Çavuşlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Büyük Çavuşlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Büyük Çavuşlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Büyük Çavuşlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Büyük Çavuşlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Büyük Çavuşlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Büyük Çavuşlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Büyük Çavuşlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Büyük Çavuşlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Büyük Çavuşlu Tesisat

Büyük Çavuşlu Tesisat