Büyükdere Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sarıyer Su Tesisatçısı  >>  Büyükdere Tesisat – 0532 384 77 07

Büyükdere Tesisat – 0532 384 77 07Büyükdere Tesisat – 0532 384 77 07Büyükdere Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Büyükdere su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Büyükdere su kaçak tespiti, Büyükdere tıkanıklık açma, Büyükdere musluk tamiri ve Büyükdere klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Büyükdere Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Büyükdere tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Büyükdere sifon ya da Büyükdere gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Büyükdere sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmBüyükderetedir.

Büyükdere bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Büyükdere Su Kaçak Tespiti
 • Büyükdere Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Büyükdere Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Büyükdere Taharet Musluğu Tamiri
 • Büyükdere Klozet Sifonu Tamiri
 • Büyükdere Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Büyükdere Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Büyükdere Gömme Rezervuar Tamiri
 • Büyükdere Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Büyükdere Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Büyükdere Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Büyükdere Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Büyükdere Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Büyükdere Su Deposu Montajı
 • Büyükdere Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Büyükdere Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBüyükderek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Büyükdere Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Büyükdere tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Büyükdere Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Büyükdere Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Büyükdere rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Büyükdere Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Büyükdere Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Büyükdere Tesisat

Büyükdere Tesisat