Çatalmeşe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Çekmeköy Su Tesisatçısı  >>  Çatalmeşe Tesisat – 0532 384 77 07

Çatalmeşe Tesisat – 0532 384 77 07Çatalmeşe Tesisat – 0532 384 77 07Çatalmeşe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çatalmeşe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çatalmeşe su kaçak tespiti, Çatalmeşe tıkanıklık açma, Çatalmeşe musluk tamiri ve Çatalmeşe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çatalmeşe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çatalmeşe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çatalmeşe sifon ya da Çatalmeşe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çatalmeşe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÇatalmeşetedir.

Çatalmeşe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çatalmeşe Su Kaçak Tespiti
 • Çatalmeşe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çatalmeşe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çatalmeşe Taharet Musluğu Tamiri
 • Çatalmeşe Klozet Sifonu Tamiri
 • Çatalmeşe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çatalmeşe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çatalmeşe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çatalmeşe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çatalmeşe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çatalmeşe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çatalmeşe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çatalmeşe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çatalmeşe Su Deposu Montajı
 • Çatalmeşe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çatalmeşe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çatalmeşe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çatalmeşe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çatalmeşe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çatalmeşe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çatalmeşe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çatalmeşe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çatalmeşe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çatalmeşe Tesisat

Çatalmeşe Tesisat