Cebeci Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultangazi Su Tesisatçısı  >>  Cebeci Tesisat – 0532 384 77 07

Cebeci Tesisat – 0532 384 77 07Cebeci Tesisat – 0532 384 77 07Cebeci Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Cebeci su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Cebeci su kaçak tespiti, Cebeci tıkanıklık açma, Cebeci musluk tamiri ve Cebeci klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Cebeci Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Cebeci tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Cebeci sifon ya da Cebeci gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Cebeci sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Cebeci bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Cebeci Su Kaçak Tespiti
 • Cebeci Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Cebeci Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Cebeci Taharet Musluğu Tamiri
 • Cebeci Klozet Sifonu Tamiri
 • Cebeci Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Cebeci Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Cebeci Gömme Rezervuar Tamiri
 • Cebeci Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Cebeci Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Cebeci Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Cebeci Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Cebeci Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Cebeci Su Deposu Montajı
 • Cebeci Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cebeci Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seCebecik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Cebeci Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Cebeci tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Cebeci Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Cebeci Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Cebeci rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Cebeci Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Cebeci Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Cebeci Tesisat

Cebeci Tesisat