Çengeldere Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beykoz Su Tesisatçısı  >>  Çengeldere Tesisat – 0532 384 77 07

Çengeldere Tesisat – 0532 384 77 07Çengeldere Tesisat – 0532 384 77 07Çengeldere Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çengeldere su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çengeldere su kaçak tespiti, Çengeldere tıkanıklık açma, Çengeldere musluk tamiri ve Çengeldere klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çengeldere Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çengeldere tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çengeldere sifon ya da Çengeldere gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çengeldere sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÇengelderetedir.

Çengeldere bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çengeldere Su Kaçak Tespiti
 • Çengeldere Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çengeldere Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çengeldere Taharet Musluğu Tamiri
 • Çengeldere Klozet Sifonu Tamiri
 • Çengeldere Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çengeldere Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çengeldere Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çengeldere Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çengeldere Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çengeldere Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çengeldere Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çengeldere Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çengeldere Su Deposu Montajı
 • Çengeldere Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çengeldere Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çengeldere Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çengeldere tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çengeldere Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çengeldere Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çengeldere rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çengeldere Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çengeldere Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çengeldere Tesisat

Çengeldere Tesisat