Çengelköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Çengelköy Tesisat – 0532 384 77 07

Çengelköy Tesisat – 0532 384 77 07Çengelköy Tesisat – 0532 384 77 07Çengelköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çengelköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çengelköy su kaçak tespiti, Çengelköy tıkanıklık açma, Çengelköy musluk tamiri ve Çengelköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çengelköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çengelköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çengelköy sifon ya da Çengelköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çengelköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çengelköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çengelköy Su Kaçak Tespiti
 • Çengelköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çengelköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çengelköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Çengelköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Çengelköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çengelköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çengelköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çengelköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çengelköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çengelköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çengelköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çengelköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çengelköy Su Deposu Montajı
 • Çengelköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çengelköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇengelköyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çengelköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çengelköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çengelköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çengelköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çengelköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çengelköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çengelköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çengelköy Tesisat

Çengelköy Tesisat