Cerrahpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Cerrahpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Cerrahpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Cerrahpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Cerrahpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Cerrahpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Cerrahpaşa su kaçak tespiti, Cerrahpaşa tıkanıklık açma, Cerrahpaşa musluk tamiri ve Cerrahpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Cerrahpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Cerrahpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Cerrahpaşa sifon ya da Cerrahpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Cerrahpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Cerrahpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Cerrahpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Cerrahpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Cerrahpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Cerrahpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Cerrahpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Cerrahpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Cerrahpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Cerrahpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Cerrahpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Cerrahpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Cerrahpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Cerrahpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Cerrahpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Cerrahpaşa Su Deposu Montajı
 • Cerrahpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cerrahpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Cerrahpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Cerrahpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Cerrahpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Cerrahpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Cerrahpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Cerrahpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Cerrahpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Cerrahpaşa Tesisat

Cerrahpaşa Tesisat