Cevatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bayrampaşa Su Tesisatçısı  >>  Cevatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Cevatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Cevatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Cevatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Cevatpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Cevatpaşa su kaçak tespiti, Cevatpaşa tıkanıklık açma, Cevatpaşa musluk tamiri ve Cevatpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Cevatpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Cevatpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Cevatpaşa sifon ya da Cevatpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Cevatpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmCevatpaşatedir.

Cevatpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Cevatpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Cevatpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Cevatpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Cevatpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Cevatpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Cevatpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Cevatpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Cevatpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Cevatpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Cevatpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Cevatpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Cevatpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Cevatpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Cevatpaşa Su Deposu Montajı
 • Cevatpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cevatpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Cevatpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Cevatpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Cevatpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Cevatpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Cevatpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Cevatpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Cevatpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Cevatpaşa Tesisat

Cevatpaşa Tesisat