Çıksalın Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çıksalın Tesisat – 0532 384 77 07

Çıksalın Tesisat – 0532 384 77 07Çıksalın Tesisat – 0532 384 77 07Çıksalın Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çıksalın su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çıksalın su kaçak tespiti, Çıksalın tıkanıklık açma, Çıksalın musluk tamiri ve Çıksalın klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çıksalın Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çıksalın tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çıksalın sifon ya da Çıksalın gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çıksalın sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çıksalın bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çıksalın Su Kaçak Tespiti
 • Çıksalın Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çıksalın Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çıksalın Taharet Musluğu Tamiri
 • Çıksalın Klozet Sifonu Tamiri
 • Çıksalın Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çıksalın Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çıksalın Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çıksalın Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çıksalın Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çıksalın Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çıksalın Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çıksalın Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çıksalın Su Deposu Montajı
 • Çıksalın Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çıksalın Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çıksalın Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çıksalın tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çıksalın Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çıksalın Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çıksalın rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çıksalın Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çıksalın Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çıksalın Tesisat

Çıksalın Tesisat