Darüşşafaka Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sarıyer Su Tesisatçısı  >>  Darüşşafaka Tesisat – 0532 384 77 07

Darüşşafaka Tesisat – 0532 384 77 07Darüşşafaka Tesisat – 0532 384 77 07Darüşşafaka Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Darüşşafaka su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Darüşşafaka su kaçak tespiti, Darüşşafaka tıkanıklık açma, Darüşşafaka musluk tamiri ve Darüşşafaka klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Darüşşafaka Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Darüşşafaka tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Darüşşafaka sifon ya da Darüşşafaka gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Darüşşafaka sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmDarüşşafakatedir.

Darüşşafaka bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Darüşşafaka Su Kaçak Tespiti
 • Darüşşafaka Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Darüşşafaka Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Darüşşafaka Taharet Musluğu Tamiri
 • Darüşşafaka Klozet Sifonu Tamiri
 • Darüşşafaka Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Darüşşafaka Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Darüşşafaka Gömme Rezervuar Tamiri
 • Darüşşafaka Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Darüşşafaka Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Darüşşafaka Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Darüşşafaka Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Darüşşafaka Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Darüşşafaka Su Deposu Montajı
 • Darüşşafaka Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Darüşşafaka Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDarüşşafakak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Darüşşafaka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Darüşşafaka tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Darüşşafaka Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Darüşşafaka Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Darüşşafaka rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Darüşşafaka Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Darüşşafaka Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Darüşşafaka Tesisat

Darüşşafaka Tesisat