Dereseki Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beykoz Su Tesisatçısı  >>  Dereseki Tesisat – 0532 384 77 07

Dereseki Tesisat – 0532 384 77 07Dereseki Tesisat – 0532 384 77 07Dereseki Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Dereseki su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Dereseki su kaçak tespiti, Dereseki tıkanıklık açma, Dereseki musluk tamiri ve Dereseki klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Dereseki Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Dereseki tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Dereseki sifon ya da Dereseki gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Dereseki sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmDeresekitedir.

Dereseki bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Dereseki Su Kaçak Tespiti
 • Dereseki Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Dereseki Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Dereseki Taharet Musluğu Tamiri
 • Dereseki Klozet Sifonu Tamiri
 • Dereseki Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Dereseki Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Dereseki Gömme Rezervuar Tamiri
 • Dereseki Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Dereseki Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Dereseki Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Dereseki Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Dereseki Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Dereseki Su Deposu Montajı
 • Dereseki Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Dereseki Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Dereseki Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Dereseki tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Dereseki Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Dereseki Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Dereseki rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Dereseki Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Dereseki Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Dereseki Tesisat

Dereseki Tesisat