Dragos Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Dragos Tesisat – 0532 384 77 07

Dragos Tesisat – 0532 384 77 07Dragos Tesisat – 0532 384 77 07Dragos Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Dragos su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Dragos su kaçak tespiti, Dragos tıkanıklık açma, Dragos musluk tamiri ve Dragos klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Dragos Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Dragos tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Dragos sifon ya da Dragos gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Dragos sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Dragos bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Dragos Su Kaçak Tespiti
 • Dragos Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Dragos Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Dragos Taharet Musluğu Tamiri
 • Dragos Klozet Sifonu Tamiri
 • Dragos Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Dragos Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Dragos Gömme Rezervuar Tamiri
 • Dragos Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Dragos Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Dragos Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Dragos Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Dragos Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Dragos Su Deposu Montajı
 • Dragos Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Dragos Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Dragos Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Dragos tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Dragos Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Dragos Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Dragos rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Dragos Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Dragos Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Dragos Tesisat

Dragos Tesisat