Eğrikapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Eğrikapı Tesisat – 0532 384 77 07

Eğrikapı Tesisat – 0532 384 77 07Eğrikapı Tesisat – 0532 384 77 07Eğrikapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Eğrikapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Eğrikapı su kaçak tespiti, Eğrikapı tıkanıklık açma, Eğrikapı musluk tamiri ve Eğrikapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Eğrikapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Eğrikapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Eğrikapı sifon ya da Eğrikapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Eğrikapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Eğrikapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Eğrikapı Su Kaçak Tespiti
 • Eğrikapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Eğrikapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Eğrikapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Eğrikapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Eğrikapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Eğrikapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Eğrikapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Eğrikapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Eğrikapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Eğrikapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Eğrikapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Eğrikapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Eğrikapı Su Deposu Montajı
 • Eğrikapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Eğrikapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Eğrikapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Eğrikapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Eğrikapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Eğrikapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Eğrikapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Eğrikapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Eğrikapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Eğrikapı Tesisat

Eğrikapı Tesisat