Eminönü Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Eminönü Tesisat – 0532 384 77 07

Eminönü Tesisat – 0532 384 77 07Eminönü Tesisat – 0532 384 77 07Eminönü Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Eminönü su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Eminönü su kaçak tespiti, Eminönü tıkanıklık açma, Eminönü musluk tamiri ve Eminönü klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Eminönü Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Eminönü tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Eminönü sifon ya da Eminönü gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Eminönü sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Eminönü bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Eminönü Su Kaçak Tespiti
 • Eminönü Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Eminönü Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Eminönü Taharet Musluğu Tamiri
 • Eminönü Klozet Sifonu Tamiri
 • Eminönü Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Eminönü Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Eminönü Gömme Rezervuar Tamiri
 • Eminönü Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Eminönü Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Eminönü Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Eminönü Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Eminönü Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Eminönü Su Deposu Montajı
 • Eminönü Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Eminönü Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Eminönü Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Eminönü tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Eminönü Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Eminönü Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Eminönü rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Eminönü Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Eminönü Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Eminönü Tesisat

Eminönü Tesisat