Esenkent Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Esenkent Tesisat – 0532 384 77 07

Esenkent Tesisat – 0532 384 77 07Esenkent Tesisat – 0532 384 77 07Esenkent Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Esenkent su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Esenkent su kaçak tespiti, Esenkent tıkanıklık açma, Esenkent musluk tamiri ve Esenkent klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Esenkent Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Esenkent tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Esenkent sifon ya da Esenkent gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Esenkent sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Esenkent bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Esenkent Su Kaçak Tespiti
 • Esenkent Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Esenkent Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Esenkent Taharet Musluğu Tamiri
 • Esenkent Klozet Sifonu Tamiri
 • Esenkent Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Esenkent Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Esenkent Gömme Rezervuar Tamiri
 • Esenkent Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Esenkent Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Esenkent Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Esenkent Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Esenkent Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Esenkent Su Deposu Montajı
 • Esenkent Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Esenkent Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seEsenkentk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Esenkent Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Esenkent tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Esenkent Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Esenkent Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Esenkent rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Esenkent Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Esenkent Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Esenkent Tesisat

Esenkent Tesisat