Esenler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Esenler Tesisat – 0532 384 77 07

Esenler Tesisat – 0532 384 77 07Esenler Tesisat – 0532 384 77 07Esenler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Esenler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Esenler su kaçak tespiti, Esenler tıkanıklık açma, Esenler musluk tamiri ve Esenler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Esenler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Esenler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Esenler sifon ya da Esenler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Esenler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Esenler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Esenler Su Kaçak Tespiti
 • Esenler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Esenler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Esenler Taharet Musluğu Tamiri
 • Esenler Klozet Sifonu Tamiri
 • Esenler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Esenler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Esenler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Esenler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Esenler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Esenler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Esenler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Esenler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Esenler Su Deposu Montajı
 • Esenler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Esenler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seEsenlerk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Esenler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Esenler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Esenler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Esenler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Esenler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Esenler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Esenler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Esenler Tesisat

Esenler Tesisat