Feriköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Feriköy Tesisat – 0532 384 77 07

Feriköy Tesisat – 0532 384 77 07Feriköy Tesisat – 0532 384 77 07Feriköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Feriköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Feriköy su kaçak tespiti, Feriköy tıkanıklık açma, Feriköy musluk tamiri ve Feriköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Feriköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Feriköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Feriköy sifon ya da Feriköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Feriköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Feriköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Feriköy Su Kaçak Tespiti
 • Feriköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Feriköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Feriköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Feriköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Feriköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Feriköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Feriköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Feriköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Feriköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Feriköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Feriköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Feriköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Feriköy Su Deposu Montajı
 • Feriköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Feriköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Feriköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Feriköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Feriköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Feriköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Feriköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Feriköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Feriköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Feriköy Tesisat

Feriköy Tesisat