Gülsuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Maltepe Su Tesisatçısı  >>  Gülsuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Gülsuyu Tesisat – 0532 384 77 07Gülsuyu Tesisat – 0532 384 77 07Gülsuyu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Gülsuyu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Gülsuyu su kaçak tespiti, Gülsuyu tıkanıklık açma, Gülsuyu musluk tamiri ve Gülsuyu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Gülsuyu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Gülsuyu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Gülsuyu sifon ya da Gülsuyu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Gülsuyu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Gülsuyu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Gülsuyu Su Kaçak Tespiti
 • Gülsuyu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Gülsuyu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Gülsuyu Taharet Musluğu Tamiri
 • Gülsuyu Klozet Sifonu Tamiri
 • Gülsuyu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Gülsuyu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Gülsuyu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Gülsuyu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Gülsuyu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Gülsuyu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Gülsuyu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Gülsuyu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Gülsuyu Su Deposu Montajı
 • Gülsuyu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Gülsuyu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seGülsuyuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Gülsuyu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Gülsuyu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Gülsuyu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Gülsuyu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Gülsuyu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Gülsuyu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Gülsuyu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Gülsuyu Tesisat

Gülsuyu Tesisat