Halil Rıfat Paşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Şişli Su Tesisatçı  >>  Halil Rıfat Paşa Tesisat – 0532 384 77 07

Halil Rıfat Paşa Tesisat – 0532 384 77 07Halil Rıfat Paşa Tesisat – 0532 384 77 07Halil Rıfat Paşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Halil Rıfat Paşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Halil Rıfat Paşa su kaçak tespiti, Halil Rıfat Paşa tıkanıklık açma, Halil Rıfat Paşa musluk tamiri ve Halil Rıfat Paşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Halil Rıfat Paşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Halil Rıfat Paşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Halil Rıfat Paşa sifon ya da Halil Rıfat Paşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Halil Rıfat Paşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmHalil Rıfat Paşatedir.

Halil Rıfat Paşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Halil Rıfat Paşa Su Kaçak Tespiti
 • Halil Rıfat Paşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Halil Rıfat Paşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Halil Rıfat Paşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Halil Rıfat Paşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Halil Rıfat Paşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Halil Rıfat Paşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Halil Rıfat Paşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Halil Rıfat Paşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Halil Rıfat Paşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Halil Rıfat Paşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Halil Rıfat Paşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Halil Rıfat Paşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Halil Rıfat Paşa Su Deposu Montajı
 • Halil Rıfat Paşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Halil Rıfat Paşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Halil Rıfat Paşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Halil Rıfat Paşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Halil Rıfat Paşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Halil Rıfat Paşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Halil Rıfat Paşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Halil Rıfat Paşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Halil Rıfat Paşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Halil Rıfat Paşa Tesisat

Halil Rıfat Paşa Tesisat