Haznedar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Haznedar Tesisat – 0532 384 77 07

Haznedar Tesisat – 0532 384 77 07Haznedar Tesisat – 0532 384 77 07Haznedar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Haznedar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Haznedar su kaçak tespiti, Haznedar tıkanıklık açma, Haznedar musluk tamiri ve Haznedar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Haznedar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Haznedar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Haznedar sifon ya da Haznedar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Haznedar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Haznedar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Haznedar Su Kaçak Tespiti
 • Haznedar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Haznedar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Haznedar Taharet Musluğu Tamiri
 • Haznedar Klozet Sifonu Tamiri
 • Haznedar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Haznedar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Haznedar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Haznedar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Haznedar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Haznedar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Haznedar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Haznedar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Haznedar Su Deposu Montajı
 • Haznedar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Haznedar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Haznedar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Haznedar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Haznedar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Haznedar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Haznedar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Haznedar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Haznedar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Haznedar Tesisat

Haznedar Tesisat