Hekimbaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Hekimbaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Hekimbaşı Tesisat – 0532 384 77 07Hekimbaşı Tesisat – 0532 384 77 07Hekimbaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Hekimbaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Hekimbaşı su kaçak tespiti, Hekimbaşı tıkanıklık açma, Hekimbaşı musluk tamiri ve Hekimbaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Hekimbaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Hekimbaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Hekimbaşı sifon ya da Hekimbaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Hekimbaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Hekimbaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Hekimbaşı Su Kaçak Tespiti
 • Hekimbaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Hekimbaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Hekimbaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Hekimbaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Hekimbaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Hekimbaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Hekimbaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Hekimbaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Hekimbaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Hekimbaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Hekimbaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Hekimbaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Hekimbaşı Su Deposu Montajı
 • Hekimbaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Hekimbaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHekimbaşık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Hekimbaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Hekimbaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Hekimbaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Hekimbaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Hekimbaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Hekimbaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Hekimbaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Hekimbaşı Tesisat

Hekimbaşı Tesisat