İmrahor Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  İmrahor Tesisat – 0532 384 77 07

İmrahor Tesisat – 0532 384 77 07İmrahor Tesisat – 0532 384 77 07İmrahor Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İmrahor su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İmrahor su kaçak tespiti, İmrahor tıkanıklık açma, İmrahor musluk tamiri ve İmrahor klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İmrahor Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İmrahor tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İmrahor sifon ya da İmrahor gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İmrahor sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İmrahor bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İmrahor Su Kaçak Tespiti
 • İmrahor Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İmrahor Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İmrahor Taharet Musluğu Tamiri
 • İmrahor Klozet Sifonu Tamiri
 • İmrahor Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İmrahor Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İmrahor Gömme Rezervuar Tamiri
 • İmrahor Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İmrahor Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İmrahor Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İmrahor Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İmrahor Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İmrahor Su Deposu Montajı
 • İmrahor Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İmrahor Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İmrahor Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İmrahor tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İmrahor Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İmrahor Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İmrahor rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İmrahor Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İmrahor Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İmrahor Tesisat

İmrahor Tesisat