Işıklar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Eyüpsultan Su Tesisatçısı  >>  Işıklar Tesisat – 0532 384 77 07

Işıklar Tesisat – 0532 384 77 07Işıklar Tesisat – 0532 384 77 07Işıklar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Işıklar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Işıklar su kaçak tespiti, Işıklar tıkanıklık açma, Işıklar musluk tamiri ve Işıklar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Işıklar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Işıklar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Işıklar sifon ya da Işıklar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Işıklar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmIşıklartedir.

Işıklar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Işıklar Su Kaçak Tespiti
 • Işıklar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Işıklar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Işıklar Taharet Musluğu Tamiri
 • Işıklar Klozet Sifonu Tamiri
 • Işıklar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Işıklar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Işıklar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Işıklar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Işıklar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Işıklar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Işıklar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Işıklar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Işıklar Su Deposu Montajı
 • Işıklar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Işıklar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seIşıklark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Işıklar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Işıklar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Işıklar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Işıklar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Işıklar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Işıklar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Işıklar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Işıklar Tesisat

Işıklar Tesisat