İstinye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  İstinye Tesisat – 0532 384 77 07

İstinye Tesisat – 0532 384 77 07İstinye Tesisat – 0532 384 77 07İstinye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İstinye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İstinye su kaçak tespiti, İstinye tıkanıklık açma, İstinye musluk tamiri ve İstinye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İstinye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İstinye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İstinye sifon ya da İstinye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İstinye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İstinye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İstinye Su Kaçak Tespiti
 • İstinye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İstinye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İstinye Taharet Musluğu Tamiri
 • İstinye Klozet Sifonu Tamiri
 • İstinye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İstinye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İstinye Gömme Rezervuar Tamiri
 • İstinye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İstinye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İstinye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İstinye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İstinye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İstinye Su Deposu Montajı
 • İstinye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstinye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İstinye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İstinye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İstinye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İstinye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İstinye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İstinye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İstinye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İstinye Tesisat

İstinye Tesisat