Kabataş Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kabataş Tesisat – 0532 384 77 07

Kabataş Tesisat – 0532 384 77 07Kabataş Tesisat – 0532 384 77 07Kabataş Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kabataş su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kabataş su kaçak tespiti, Kabataş tıkanıklık açma, Kabataş musluk tamiri ve Kabataş klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kabataş Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kabataş tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kabataş sifon ya da Kabataş gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kabataş sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kabataş bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kabataş Su Kaçak Tespiti
 • Kabataş Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kabataş Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kabataş Taharet Musluğu Tamiri
 • Kabataş Klozet Sifonu Tamiri
 • Kabataş Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kabataş Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kabataş Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kabataş Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kabataş Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kabataş Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kabataş Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kabataş Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kabataş Su Deposu Montajı
 • Kabataş Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kabataş Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kabataş Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kabataş tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kabataş Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kabataş Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kabataş rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kabataş Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kabataş Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kabataş Tesisat

Kabataş Tesisat