Kireçburnu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kireçburnu Tesisat – 0532 384 77 07

Kireçburnu Tesisat – 0532 384 77 07Kireçburnu Tesisat – 0532 384 77 07Kireçburnu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kireçburnu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kireçburnu su kaçak tespiti, Kireçburnu tıkanıklık açma, Kireçburnu musluk tamiri ve Kireçburnu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kireçburnu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kireçburnu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kireçburnu sifon ya da Kireçburnu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kireçburnu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kireçburnu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kireçburnu Su Kaçak Tespiti
 • Kireçburnu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kireçburnu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kireçburnu Taharet Musluğu Tamiri
 • Kireçburnu Klozet Sifonu Tamiri
 • Kireçburnu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kireçburnu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kireçburnu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kireçburnu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kireçburnu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kireçburnu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kireçburnu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kireçburnu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kireçburnu Su Deposu Montajı
 • Kireçburnu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kireçburnu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kireçburnu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kireçburnu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kireçburnu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kireçburnu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kireçburnu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kireçburnu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kireçburnu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kireçburnu Tesisat

Kireçburnu Tesisat