Kıztaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kıztaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Kıztaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kıztaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kıztaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kıztaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kıztaşı su kaçak tespiti, Kıztaşı tıkanıklık açma, Kıztaşı musluk tamiri ve Kıztaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kıztaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kıztaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kıztaşı sifon ya da Kıztaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kıztaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kıztaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kıztaşı Su Kaçak Tespiti
 • Kıztaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kıztaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kıztaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kıztaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kıztaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kıztaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kıztaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kıztaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kıztaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kıztaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kıztaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kıztaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kıztaşı Su Deposu Montajı
 • Kıztaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kıztaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kıztaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kıztaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kıztaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kıztaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kıztaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kıztaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kıztaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kıztaşı Tesisat

Kıztaşı Tesisat