Kocasinan Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bahçelievler Su Tesisatçısı  >>  Kocasinan Tesisat – 0532 384 77 07

Kocasinan Tesisat – 0532 384 77 07Kocasinan Tesisat – 0532 384 77 07Kocasinan Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kocasinan su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kocasinan su kaçak tespiti, Kocasinan tıkanıklık açma, Kocasinan musluk tamiri ve Kocasinan klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kocasinan Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kocasinan tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kocasinan sifon ya da Kocasinan gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kocasinan sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kocasinan bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kocasinan Su Kaçak Tespiti
 • Kocasinan Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kocasinan Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kocasinan Taharet Musluğu Tamiri
 • Kocasinan Klozet Sifonu Tamiri
 • Kocasinan Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kocasinan Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kocasinan Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kocasinan Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kocasinan Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kocasinan Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kocasinan Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kocasinan Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kocasinan Su Deposu Montajı
 • Kocasinan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kocasinan Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKocasinank malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kocasinan Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kocasinan tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kocasinan Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kocasinan Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kocasinan rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kocasinan Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kocasinan Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kocasinan Tesisat

Kocasinan Tesisat