Kozyatağı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kozyatağı Tesisat – 0532 384 77 07

Kozyatağı Tesisat – 0532 384 77 07Kozyatağı Tesisat – 0532 384 77 07Kozyatağı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kozyatağı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kozyatağı su kaçak tespiti, Kozyatağı tıkanıklık açma, Kozyatağı musluk tamiri ve Kozyatağı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kozyatağı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kozyatağı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kozyatağı sifon ya da Kozyatağı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kozyatağı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kozyatağı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kozyatağı Su Kaçak Tespiti
 • Kozyatağı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kozyatağı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kozyatağı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kozyatağı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kozyatağı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kozyatağı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kozyatağı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kozyatağı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kozyatağı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kozyatağı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kozyatağı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kozyatağı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kozyatağı Su Deposu Montajı
 • Kozyatağı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kozyatağı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kozyatağı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kozyatağı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kozyatağı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kozyatağı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kozyatağı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kozyatağı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kozyatağı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kozyatağı Tesisat

Kozyatağı Tesisat