Kuyubaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kuyubaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Kuyubaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kuyubaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kuyubaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kuyubaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kuyubaşı su kaçak tespiti, Kuyubaşı tıkanıklık açma, Kuyubaşı musluk tamiri ve Kuyubaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kuyubaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kuyubaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kuyubaşı sifon ya da Kuyubaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kuyubaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kuyubaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kuyubaşı Su Kaçak Tespiti
 • Kuyubaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kuyubaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kuyubaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kuyubaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kuyubaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kuyubaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kuyubaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kuyubaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kuyubaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kuyubaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kuyubaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kuyubaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kuyubaşı Su Deposu Montajı
 • Kuyubaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kuyubaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kuyubaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kuyubaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kuyubaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kuyubaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kuyubaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kuyubaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kuyubaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kuyubaşı Tesisat

Kuyubaşı Tesisat