Madenler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Madenler Tesisat – 0532 384 77 07

Madenler Tesisat – 0532 384 77 07Madenler Tesisat – 0532 384 77 07Madenler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Madenler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Madenler su kaçak tespiti, Madenler tıkanıklık açma, Madenler musluk tamiri ve Madenler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Madenler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Madenler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Madenler sifon ya da Madenler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Madenler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Madenler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Madenler Su Kaçak Tespiti
 • Madenler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Madenler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Madenler Taharet Musluğu Tamiri
 • Madenler Klozet Sifonu Tamiri
 • Madenler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Madenler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Madenler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Madenler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Madenler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Madenler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Madenler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Madenler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Madenler Su Deposu Montajı
 • Madenler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Madenler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMadenlerk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Madenler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Madenler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Madenler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Madenler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Madenler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Madenler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Madenler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Madenler Tesisat

Madenler Tesisat