Mahmutbey Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bağcılar Su Tesisatçısı  >>  Mahmutbey Tesisat – 0532 384 77 07

Mahmutbey Tesisat – 0532 384 77 07Mahmutbey Tesisat – 0532 384 77 07Mahmutbey Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Mahmutbey su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Mahmutbey su kaçak tespiti, Mahmutbey tıkanıklık açma, Mahmutbey musluk tamiri ve Mahmutbey klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Mahmutbey Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Mahmutbey tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Mahmutbey sifon ya da Mahmutbey gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Mahmutbey sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Mahmutbey bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Mahmutbey Su Kaçak Tespiti
 • Mahmutbey Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Mahmutbey Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Mahmutbey Taharet Musluğu Tamiri
 • Mahmutbey Klozet Sifonu Tamiri
 • Mahmutbey Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Mahmutbey Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Mahmutbey Gömme Rezervuar Tamiri
 • Mahmutbey Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Mahmutbey Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Mahmutbey Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Mahmutbey Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Mahmutbey Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Mahmutbey Su Deposu Montajı
 • Mahmutbey Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mahmutbey Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMahmutbeyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Mahmutbey Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Mahmutbey tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Mahmutbey Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Mahmutbey Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Mahmutbey rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Mahmutbey Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Mahmutbey Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Mahmutbey Tesisat

Mahmutbey Tesisat