Mahmutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Mahmutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Mahmutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Mahmutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Mahmutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Mahmutpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Mahmutpaşa su kaçak tespiti, Mahmutpaşa tıkanıklık açma, Mahmutpaşa musluk tamiri ve Mahmutpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Mahmutpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Mahmutpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Mahmutpaşa sifon ya da Mahmutpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Mahmutpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Mahmutpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Mahmutpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Mahmutpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Mahmutpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Mahmutpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Mahmutpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Mahmutpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Mahmutpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Mahmutpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Mahmutpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Mahmutpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Mahmutpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Mahmutpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Mahmutpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Mahmutpaşa Su Deposu Montajı
 • Mahmutpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mahmutpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Mahmutpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Mahmutpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Mahmutpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Mahmutpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Mahmutpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Mahmutpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Mahmutpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Mahmutpaşa Tesisat

Mahmutpaşa Tesisat