Mecidiye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultanbeyli Su Tesisatçısı  >>  Mecidiye Tesisat – 0532 384 77 07

Mecidiye Tesisat – 0532 384 77 07Mecidiye Tesisat – 0532 384 77 07Mecidiye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Mecidiye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Mecidiye su kaçak tespiti, Mecidiye tıkanıklık açma, Mecidiye musluk tamiri ve Mecidiye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Mecidiye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Mecidiye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Mecidiye sifon ya da Mecidiye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Mecidiye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmMecidiyetedir.

Mecidiye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Mecidiye Su Kaçak Tespiti
 • Mecidiye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Mecidiye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Mecidiye Taharet Musluğu Tamiri
 • Mecidiye Klozet Sifonu Tamiri
 • Mecidiye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Mecidiye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Mecidiye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Mecidiye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Mecidiye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Mecidiye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Mecidiye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Mecidiye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Mecidiye Su Deposu Montajı
 • Mecidiye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mecidiye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Mecidiye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Mecidiye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Mecidiye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Mecidiye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Mecidiye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Mecidiye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Mecidiye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Mecidiye Tesisat

Mecidiye Tesisat