Meclis Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sancaktepe Su Tesisatçısı  >>  Meclis Tesisat – 0532 384 77 07

Meclis Tesisat – 0532 384 77 07Meclis Tesisat – 0532 384 77 07Meclis Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Meclis su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Meclis su kaçak tespiti, Meclis tıkanıklık açma, Meclis musluk tamiri ve Meclis klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Meclis Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Meclis tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Meclis sifon ya da Meclis gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Meclis sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Meclis bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Meclis Su Kaçak Tespiti
 • Meclis Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Meclis Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Meclis Taharet Musluğu Tamiri
 • Meclis Klozet Sifonu Tamiri
 • Meclis Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Meclis Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Meclis Gömme Rezervuar Tamiri
 • Meclis Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Meclis Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Meclis Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Meclis Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Meclis Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Meclis Su Deposu Montajı
 • Meclis Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Meclis Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMeclisk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Meclis Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Meclis tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Meclis Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Meclis Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Meclis rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Meclis Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Meclis Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Meclis Tesisat

Meclis Tesisat