Narlıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Narlıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Narlıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Narlıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Narlıkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Narlıkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Narlıkapı su kaçak tespiti, Narlıkapı tıkanıklık açma, Narlıkapı musluk tamiri ve Narlıkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Narlıkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Narlıkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Narlıkapı sifon ya da Narlıkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Narlıkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Narlıkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Narlıkapı Su Kaçak Tespiti
 • Narlıkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Narlıkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Narlıkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Narlıkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Narlıkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Narlıkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Narlıkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Narlıkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Narlıkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Narlıkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Narlıkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Narlıkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Narlıkapı Su Deposu Montajı
 • Narlıkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Narlıkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Narlıkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Narlıkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Narlıkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Narlıkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Narlıkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Narlıkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Narlıkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Narlıkapı Tesisat

Narlıkapı Tesisat