Nuripaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Zeytinburnu Su Tesisatçısı  >>  Nuripaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Nuripaşa Tesisat – 0532 384 77 07Nuripaşa Tesisat – 0532 384 77 07Nuripaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Nuripaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Nuripaşa su kaçak tespiti, Nuripaşa tıkanıklık açma, Nuripaşa musluk tamiri ve Nuripaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Nuripaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Nuripaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Nuripaşa sifon ya da Nuripaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Nuripaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmNuripaşatedir.

Nuripaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Nuripaşa Su Kaçak Tespiti
 • Nuripaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Nuripaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Nuripaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Nuripaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Nuripaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Nuripaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Nuripaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Nuripaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Nuripaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Nuripaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Nuripaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Nuripaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Nuripaşa Su Deposu Montajı
 • Nuripaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Nuripaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Nuripaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Nuripaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Nuripaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Nuripaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Nuripaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Nuripaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Nuripaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Nuripaşa Tesisat

Nuripaşa Tesisat